Georgia po raz trzeci potwierdza zwycięstwo Bidena – kolejny cios dla Trumpa!

Zdjęcie – © 2018 Georgia Secretary of State sos.ga.gov, The White House whitehouse.gov

Sekretarz stanu, Brad Raffensperger, poświadczył dziś, że po ponownym przeliczeniu głosów, Joe Biden został w Georgii zwycięzcą wyborów prezydenckich.

„Dziś jest ważny dzień dla uczciwości wyborów w Georgii i w całym kraju. Mieszkańcy Georgii mogą teraz pójść naprzód, wiedząc, że ich głosy, i tylko ich legalnie oddane głosy, zostały policzone dokładnie, sprawiedliwie i rzetelnie”.

– słowa z oświadczenia Brada Raffenspergera

Ponowna certyfikacja to kolejny cios dla prezydenta Donalda Trumpa, który od tygodni wygłaszał stwierdzenia o nieważności i fałszywości wyborów.

Donald Trump w stanie Georgia przegrał z Joe Bidenem różnicą zaledwie 13 tys. głosów, dzięki czemu Biden stał się pierwszym zwycięskim kandydatem na prezydenta Demokratów od prawie trzech dekad.

Trump jednak nadal się nie poddaje i usilnie stara się podważyć wyniki wyborów, aczkolwiek w jego zespole prawników rozwija się coraz większe przeczucie, że jego wysiłki zmierzające do obalenia lub opóźnienia wyników wyborów dobiegają końca. Ostatnią nadzieją pozostaje w tym przypadku Sąd Najwyższy.

14 grudnia elektorzy podejmą decyzję w sprawie prezydentury, lecz na chwilę obecną wszystko wskazuje na zwycięstwo Joe Bidena. Republikanie, jak i demokraci, aktualnie skupiają się na styczniowych wyborach do senatu, które zadecydują, która partia będzie kontrolować izbę.

2 thoughts on “Georgia po raz trzeci potwierdza zwycięstwo Bidena – kolejny cios dla Trumpa!

  1. BTC may be the latest or last chance to get rich in this era. It will reach $200000 next year or the next year.

    Think about only $2 a few years ago. Come to the world’s largest and safest virtual currency exchange to reduce the handling fee. Don’t miss the most important opportunity in life

    https://hi.switchy.io/5dyf

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.