Sąd Najwyższy odrzuca odwołanie republikanów do wyników wyborów w Pensylwanii!

Sąd Najwyższy we wtorek odrzucił próbę obalenia wyników wyborów prezydenckich w Pensylwanii. Zasygnalizował przy tym, że Sąd Najwyższy nie pójdzie na bezprecedensowe starania prezydenta Trumpa o kolejną kadencję pomimo zdecydowanej porażki w wyborach powszechnych i Kolegium Elektorów.

„Wniosek o wydanie nakazu sądowego skierowany do sędziego Alito i skierowany przez niego do Trybunału zostaje odrzucony”

fragment postanowienia sądu

Pozew został wniesiony przez republikańskiego polityka, Mike’a Kelly’ego, który argumentował, że prawo stanowe z 2019 r. zezwalające na powszechne głosowanie pocztowe jest niezgodne z konstytucją, a wszystkie karty do głosowania oddane pocztą w wyborach powszechnych w Pensylwanii powinny zostać odrzucone. Prawnicy reprezentujący administrację Gubernatora Pensylwanii, Toma Wolfa, stwierdzili, że jego roszczenia są bezpodstawne.

Odmowa Sądu Najwyższego uchylenia wyników wyborów w Pensylwanii jest kolejnym ciosem dla Trumpa, który otwarcie mówił o pragnieniu, aby Sąd Najwyższy wkroczył i pomógł jego kampanii prezydenckiej.

„Jaką katastrofą były te wybory, totalną katastrofą. Ale zamierzamy to ujawnić i miejmy nadzieję, że sądy, w szczególności Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, zobaczą to i miejmy nadzieję, zrobią to, co jest dobre dla naszego kraju”

słowa Donalda Trumpa

Pensylwania pozostaje dla Trumpa jednym z ostatnich ratunków w kwestionowaniu wyniku listopadowych wyborów prezydenckich. Trump również wezwał prawodawców w Michigan i Georgii do rozważenia, zakwestionowania lub zbadania wyników ich stanów. Jak widać, zespołowi prawniczemu kandydata na prezydenta republikanów powoli kończą się pomysły. Czy dowiodą w końcu tych “sfałszowanych wyborów”?

Źródło – DailyWire, NPR

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.