Prezydent Trump składa życzenia Żydom z okazji Święta Chanuki.

Foto: Twitter/@Ami_Magazine

Prezydent Donald Trump zgodnie ze zwyczajem panującym w Białym Domu złożył życzenia Żydom z okazji Święta Chanuki.

Oto treść życzeń przetłumaczona na język polski.

Przesłanie prezydenckie w sprawie Chanuki 2020

Wydano: 10 grudnia 2020 r .

W tym okresie świątecznym, Pierwsza Dama i ja przesyłamy najcieplejsze pozdrowienia milionom Żydów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie rozpoczynającym obchody Chanuki i cudu, który podtrzymywał płomienie menory w Drugiej Świątyni przez osiem nocy.

Tradycja zapalania świec, która rozpoczęła się ponad 2000 lat temu, jest zakorzeniona w wytrwałości i wierze – dwóch cnotach, które są oznaką kultury żydowskiej i wiary żydowskiej.

Tegoroczne obchody Święta Świateł przypadają na czas, kiedy nierozerwalna więź między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem nigdy nie była silniejsza. W ciągu ostatnich czterech lat moja administracja stała w niezachwianej solidarności z narodem żydowskim. W ostatnich miesiącach pośredniczyliśmy w negocjowaniu historycznych umów pokojowych między Izraelem a głównymi krajami arabskimi, w tym Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem i Sudanem, otwierając bezprecedensowe możliwości wzmocnienia stabilności i dobrobytu w regionie. Wchodząc w ten okres świętowania i refleksji, musimy nadal budować na tym postępie i pracować na rzecz jaśniejszej i bezpieczniejszej przyszłości na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

W ciągu następnych ośmiu dni rodziny i przyjaciele będą się zbierać, aby kontynuować tradycyjną tradycję rozpalania menory. Pierwsza Dama i ja wszystkim życzę radosnej uroczystości. Szczęśliwego święta Chanuka!

Źródło: WhiteHouse.gov

2 thoughts on “Prezydent Trump składa życzenia Żydom z okazji Święta Chanuki.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.