Biden i Harris z nagrodą “Człowiek roku” – powód? Zaskakujący!

Foto: Magazyn Time

Magazyn Time, jak każdego roku, wybrał najbardziej wpływową osobę. Tradycja ta rozpoczęła się w 1927 roku, a tytuł ten jest nadawany jednostce, grupie, ruchowi lub idei, która miała największy wpływ w minionym roku.

Warto nadmienić, że nie tylko każdy, kto miał pozytywny wpływ na innych, mógł zostać wybrany. Przykładem może być wybrany w 1938 roku Adolf Hitler lub Józef Stalin w 1939 i 1942 jako Człowiek Roku. My również możemy się poszczycić wizerunkiem Polaka na okładce magazynu Time, a był nim Lech Wałęsa w 1981 roku.

Osobą roku 2019 została młoda aktywistka klimatyczna, Greta Thunberg, a w 2016 roku, w roku ostatnich wyborów prezydenckich, tytuł ten otrzymał Donald Trump.

W tym roku tytuł ten otrzymał Joe Biden wraz z Kamalą Harris. Chociaż Biden dołącza do długiej listy przywódców USA, którzy zostali wybrani Człowiekiem Roku, Harris jest pierwszym wiceprezydentem w historii magazynu. Jakimi kryteriami kierowali się redaktorzy magazynu Time? Zostali oni Osobami Roku…

Za zmianę amerykańskiej historii, za pokazanie, że siły empatii są większe niż furie podziałów, za dzielenie się wizją uzdrowienia w pogrążonym w smutku świecie, Joe Biden i Kamala Harris są Osobami Roku 2020.

redaktor naczelny magazynu Time, Edward Felsenthal

Jak zawsze, wybór ten może wzbudzać sporo kontrowersji budzących pytania, czy rzeczywiście ta para była najbardziej wpływowa w tym roku i czy samo uzasadnienie wyboru było słuszne. Należy jednak zauważyć, jak ogromne poruszenie wzbudzili, ile głosów zdobyli w wyborach i jak wiele młodych osób zapragnęło przez nich zmiany. Stali się wpływową i potężną opozycją dla republikanów – tego im odmówić z pewnością nie można.

Źródło: CNN, Today

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.