Trump chce kary dla prokuratora generalnego Michigan – poszło o fałszerstwa wyborcze!

Foto: Chicago Tribune, michigan.gov

Prezydent Donald Trump wezwał do wymierzenia kary dla prokuratora generalnego Michigan, Dany Nessel, po tym jak ogłosiła, że ​​stan Michigan będzie nakładał sankcje na prawników, którzy celowo przedstawiali fałszywe zarzuty oszustwa wyborców.

Dana Nessel powiedziała w tym tygodniu, że będzie ścigać prawników, którzy złożyli pozwy o oszustwa wyborcze i tych twierdzących, że głosy zostały zmanipulowane przez Dominion Voting Systems.

Wiesz, że jeśli będziesz mieć dołączone do tego swoje nazwisko i celowo przedstawiłeś sądowi nieprawdziwe informacje, jestem absolutnie przekonana, że powinieneś zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Dana Nessel dla Michigan Radio

Nessel powiedziała, że ​​złoży skargi do Komisji ds. Skarg prokuratorów, „ponieważ pozwy zawierały celowe dezinformacje”. Będzie ścigać każdego prawnika, który kwestionował przebieg wyborów, powiedział Michigan Radio.

Trump jednak nie pozostał bierny w tej sprawie i w sobotę dodał Tweeta uderzając w Nessel, po jej ogłoszeniu na początku zeszłego tygodnia.

Tłumacz.: “Prokurator generalny stanu Michigan, Dana Nessel, stosuje sankcje wobec prawników kwestionujących wybory. Ci prawnicy to prawdziwi patrioci, którzy walczą o prawdę i oczywiście bardzo się do niej zbliżają. Prokurator Generalny powinien zostać ukarany. Walczcie dalej!”

Stanowisko prezydenta Trumpa skłoniło Danę Nessel do odpowiedzi.

Tłumacz.: “Patriota to osoba, która energicznie broni swojego kraju przed wrogami i przeciwnikami. Historia pokaże, którym z nich byłeś. Chciałabym, żebyś kochał swój kraj chociaż w połowie tak, jak siebie samego. Czas też przestać mieć obsesję na punkcie tych kobiet z Michigan. Nie jesteś w naszym typie.”

Profesor wydziału prawa Uniwersytetu George’a Washingtona, Jonathan Turley, powiedział, że dążenie Nessel do zemsty było nadużyciem prawa.

Kiedy Demokraci tacy jak senator Barbara Boxer (D., Kalifornia) zakwestionowali poświadczenie głosów wyborczych w Ohio w 2004 r., nikt nie sugerował dochodzenia karnego. Nessel grozi ustawodawcom stanowym, że jeśli spotkają się, aby omówić takie zastrzeżenia, mogą stać się celem dochodzeń karnych. Wydawałoby się, że jest to próba wykorzystania kodeksu karnego do celów zastraszania lub przymusu.

Jonathan Turley

Według zwolenników Trumpa, Dana Nessel podjęła dość agresywne środki w stosunku do prawników wątpiących w rzetelność wyborów. Natomiast osoby zarzucające bezpodstawność zarzutów Donalda Trumpa i jego ludzi wobec uczciwości wyborów prezydenckich, chwalą Panią Prokurator za zwalczanie nieprawdziwych informacji i podkopywanie fundamentów amerykańskiej demokracji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.