Stop z tym Szaleństwem! Przegrałeś Wybory! NY Post ostro krytykuje Trumpa.

Foto: NY Post

New York Post to konserwatywny codzienny tabloid w Nowym Jorku, który wczoraj opublikował swoją opinię na temat Donalda Trumpa, krzyczącego od wielu tygodni o oszustwach wyborczych.

Tłumacz.: “Oszustwa wyborcze to nie teoria spiskowa, to fakt!!!”

Prasa zwraca uwagę m.in. na dwie daty – 5 stycznia, czyli data wyborów uzupełniających do senatu w Georgii (okaże się wtedy, czy demokraci będą mieć władzę w izbach) oraz 6 stycznia, na której punkcie Trump “ma obsesję”, czyli potwierdzenie głosowania Kolegium Elektorów. Trump bowiem napisał na Twitterze, że tak długo, jak Republikanie mają „odwagę”, mogą obalić wyniki i dać mu jeszcze cztery lata na stanowisku, co prasa NY Post określiła jako “niedemokratyczny zamach stanu”.

Gazeta wytyka Trumpowi również nieudane próby udowadniania fałszerstw wyborczych – np. jego kampania zapłaciła 3 miliony dolarów za ponowne przeliczenie głosów w dwóch hrabstwach Wisconsin, co skończyło się stratą 87 głosów. Georgia dwukrotnie powtórzyła liczenie, za każdym razem potwierdzając zwycięstwo Bidena. Karty do głosowania były liczone ręcznie, co samo w sobie obala jakiekolwiek roszczenia spisku manipulującego głosami.

Rozumiemy Panie prezydencie, że jest Pan zły, że przegrał. Jednak kontynuowanie tej drogi jest zgubne. Mówimy to jako gazeta, która Pana popierała, wspierała: jeśli chcesz umocnić swoje wpływy, a nawet przygotować grunt pod przyszły powrót, musi Pan skierować swoją furię w coś bardziej produktywnego.

NY Post

Trzeba przyznać, że gazeta NY Post ma wiele racji w swoim oświadczeniu, które jednak nie jest swoistym atakiem w stronę Trumpa, lecz bardziej apelem do opamiętania się. Nic nie wskazuje na razie na to, aby Trump pogodził się w końcu ze swoją przegraną. Czy 20 stycznia, data inauguracji nowego prezydenta USA, nadal go nie przekona do zaprzestania tych oskarżeń?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.