Najnowsze oświadczenie Trumpa – Uznaje swoją porażkę i potępia demonstrantów

Foto: YouTube/DonaldTrump

W najnowszym oświadczeniu, prezydent Donald Trump odniósł się do wyniku wyborów prezydenckich i zamieszek, które miały miejsce na Kapitolu. Trump po raz pierwszy nie powtórzył oskarżeń o fałszerstwa wyborcze, uznał swoją porażkę i zapowiedział pokojowe przekazanie władzy. Najbardziej szokujące jest jednak to, że ostro skrytykował demonstrantów (zapowiedział ukaranie tych co złamali prawo), którzy włamali się to Kapitolu pomimo, że w ostatnim oświadczeniu mówił, że ich rozumie i kocha.

Tłumaczenie: „Chciałbym zacząć od zajęcia się ohydnym atakiem na Kapitol Stanów Zjednoczonych. Jak wszyscy Amerykanie, jestem oburzony przemocą, bezprawiem i chaosem. Natychmiast wysłałem straż narodową i federalne organy ścigania, aby zabezpieczyć budynek i wydalić intruzów. Ameryka jest i zawsze musi być narodem prawa i porządku.

Demonstranci, którzy przeniknęli do Kapitolu, splugawili siedzibę amerykańskiej demokracji. Tym, którzy dopuścili się aktów przemocy i zniszczenia, nie reprezentujecie naszego kraju, a tym, którzy złamali prawo, zapłacicie za to. Właśnie przeszliśmy intensywne wybory i emocje są wysokie. Ale teraz trzeba ostudzić temperament i przywrócić spokój. Musimy zająć się biznesem w Ameryce.

Moja kampania energicznie dążyła do zakwestionowania wyników wyborów. Moim jedynym celem było zapewnienie uczciwości głosowania. Robiąc to, walczyłem w obronie amerykańskiej demokracji. Nadal głęboko wierzę, że musimy zreformować nasze prawo wyborcze, aby zweryfikować tożsamość i kwalifikacje wszystkich wyborców oraz zapewnić wiarę i pewność we wszystkich przyszłych wyborach.

Teraz Kongres potwierdził wyniki. Nowa administracja zostanie zainaugurowana 20 stycznia; skupiam się teraz na zapewnieniu płynnego, uporządkowanego i bezproblemowego przekazania władzy. Ta chwila wymaga uzdrowienia i pojednania. Rok 2020 był trudnym okresem dla naszych ludzi. Groźna pandemia zrewolucjonizowała życie naszych obywateli, odizolowała miliony w ich domach, zniszczyła naszą gospodarkę i pochłonęła niezliczone istnienia ludzkie.

Pokonanie tej pandemii i odbudowa największej gospodarki na świecie będzie wymagało od nas wszystkich wspólnej pracy. Będzie to wymagało ponownego zaakcentowania wartości obywatelskich, takich jak patriotyzm, wiara, miłość, wspólnota i rodzina. Musimy ożywić święte więzy miłości i lojalności, które łączą nas jako jedną narodową rodzinę.

Dla obywateli naszego kraju pełnienie funkcji waszego prezydenta było zaszczytem mojego życia i dla wszystkich moich wspaniałych zwolenników wiem, że jesteście rozczarowani, ale chcę również, abyście wiedzieli, że nasza niesamowita podróż dopiero się zaczyna. Dziękuję, niech Bóg was błogosławi, i niech Bóg błogosławi Amerykę ”.

1 thought on “Najnowsze oświadczenie Trumpa – Uznaje swoją porażkę i potępia demonstrantów

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.