Twitter na stale zawiesza konto Trumpa!

Twitter wydał dziś oświadczenie, w którym pada decyzja o zawieszeniu na stałe konta Donalda Trumpa.

Konto prezydenta, które ma 88 milionów obserwujących, zostało początkowo zablokowane na 12 godzin w środę z powodu „poważnych naruszeń naszej polityki uczciwości obywatelskiej” po tym, jak wykorzystał platformę do potępienia wiceprezydenta Mike’a Pence’a, gdy jego zwolennicy szturmowali Kapitol.

Tłumacz.: “„Po dokładnym przeanalizowaniu ostatnich tweetów z konta @realDonaldTrump i otaczającego ich kontekstu, na stałe zawiesiliśmy to konto z powodu ryzyka dalszego podżegania do przemocy.”

W bardziej szczegółowym wpisie na blogu Twittera możemy przeczytać:

“W kontekście przerażających wydarzeń w tym tygodniu, w środę wyjaśniliśmy, że dodatkowe naruszenia Zasad Twittera mogą potencjalnie skutkować takim właśnie tokiem działań. Nasze ramy interesu publicznego istnieją po to, aby umożliwić opinii publicznej bezpośrednie słuchanie wybranych urzędników i światowych przywódców. Opiera się na zasadzie, że ludzie mają prawo do jawnego rozliczania.
Jednak już dawno daliśmy do zrozumienia, że ​​te konta nie są całkowicie ponad naszymi zasadami i nie mogą wykorzystywać Twittera, między innymi, do podżegania do przemocy. Będziemy nadal zachowywać przejrzystość w zakresie naszych zasad i ich egzekwowania.
Poniżej znajduje się kompleksowa analiza naszego podejścia do egzekwowania zasad w tym przypadku.”

Trump próbował tweetować z powiązanych kont, lecz te również zostały zablokowane. W pewnym momencie tweetował ze swojego konta kampanii, ale zostało ono tak samo natychmiast zawieszone.

Twitter zablokował konto prezydenta po latach presji publicznej i kilku próbach ograniczenia zasięgu jego konta w ostatnich dniach. Setki pracowników Twittera podpisało niedawno list wzywający dyrektora generalnego Twittera, Jacka Dorseya, do zakazania prezydentowi używania platformy do podżegania do przemocy po oblężeniu Kapitolu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.