Czy Trump utraci prezydenturę przed końcem kadencji? Republikański senator odpowiada.

Foto: screenshot/CNN

Republikanin z Pensylwanii, senator Pat Toomey, powiedział w sobotę, że uważa, że ​​prezydent Donald Trump „popełnił niemożliwe do zaakceptowania przestępstwa”, ale powiedział, że nie jest pewien, czy próba usunięcia prezydenta z urzędu na kilka dni do końca jego kadencji jest właściwym działaniem.

Myślę, że prezydent dopuścił się niemożliwych do zaakceptowania przestępstw.

Pat Toomey

Senator nie powiedziałby, czy zagłosowałby za oskarżeniem Trumpa, gdyby miał się odbyć proces w Senacie, mówiąc, że nie jest pewien, jakie artykuły oskarżenia (impeachmentu) zostałyby przegłosowane przez Izbę Reprezentantów kierowaną przez Demokratów. Toomey powiedział, że uważa, że ​​„zachowanie Trumpa w tym tygodniu wyklucza go ze służby. Ale zostało nam 10 dni i 11 dni”.

Marszałek Izby Reprezentantów – Nancy Pelosi powiedziała w ​​piątek, że Demokraci są gotowi posunąć się naprzód w przyszłym tygodniu, oskarżając prezydenta o jego rolę w środowym śmiertelnym ataku na Kapitol, jeśli ten nie zrezygnuje. Demokraci w Izbie Reprezentantów planują w poniedziałek przedstawić rezolucję w sprawie impeachmentu.

Dodatkowo coraz więcej republikanów również chciałoby doprowadzić do usunięcia Donalda Trumpa ze swojego urzędu. Republikańska senator Lisa Murkowski z Alaski została pierwszym republikańskim senatorem, który wezwał Trumpa do rezygnacji w piątek, mówiąc gazecie Anchorage Daily News: „Chcę go wyrzucić. Wyrządził wystarczająco dużo szkód”. Republikański Rep. Adam Kinzinger z Illinois zaaprobował powołanie się na 25. Poprawkę, która wymusiłaby usunięcie Trumpa ze stanowiska.
Republikański senator Ben Sasse z Nebraski powiedział w wywiadach radiowych w piątek, że rozważy postawienie w stan oskarżenia, ale zastanawiał się, czy jest to właściwy kierunek działania.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.