Człowiek-bizon ze szturmu na Kapitol chce ułaskawienia od Donalda Trumpa!

Foto: Twitter/@LukeLBarr

Samozwańczy szaman (w Polsce bardziej znany jako człowiek-bizon), który w rzeczywistości jest 33-letnim mężczyzną imieniem Jacob Chansley, stał się viralowym symbolem zamieszek na Kapitolu po tym, jak pojawiły się zdjęcia przedstawiające go uczestniczącego w wydarzeniach, przyozdobionego rogami Wikingów, futrem jelenia i farbą do twarzy.

Chansley został aresztowany w sobotę w Arizonie i oskarżony o zamieszki społeczne, utrudnianie oficjalnego postępowania, nieporządek w zamkniętym budynku i demonstracje w budynku Kapitolu. Od tego czasu trafiał na pierwsze strony gazet za odmowę jedzenia, dopóki nie zostałaby mu zapewniona dieta organiczna w więzieniu.

Pan Chansley jest Amerykaninem; służył honorowo w armii USA. Nie ma historii kryminalnej. Jest miłośnikiem przyrody, rutynowo praktykuje medytację, jest aktywnym praktykiem jogi i spożywa wyłącznie żywność ekologiczną. Poważnie potraktował niezliczone przesłania prezydenta Trumpa. Wierzył w prezydenta Trumpa.

prawnik Jacoba Chansleya, Albert Watkins

Kontrowersję wzbudziły szczególnie słowa prawnika, gdy ten stwierdził, że Chansley nie wszedł do Kapitolu.

Mój klient nie włamał się do Kapitolu. Mojemu klientowi drzwi do Kapitolu zajęła policja Kapitolu. Mój klient nie ukrywał twarzy w tajemnicy, nie miał na sobie kamizelki kuloodpornej. Mój klient nie był uzbrojony, nie miał opasek zaciskowych. Mój klient walczył lub był w wojsku, służył honorowo. Brak jakiejkolwiek przeszłości kryminalnej. I on, podobnie jak wielu innych pozbawionych praw wyborczych ludzi w naszym kraju, czuł się bardzo, bardzo, bardzo solidnie zsynchronizowany z prezydentem Trumpem. Czuli oni, on czuł, jakby jego głos był słyszany po raz pierwszy.

prawnik Jacoba Chansleya, Albert Watkins

Prawnik Jacoba Chansleya powiedział, że Trump powinien zrobić „honorową rzecz i ułaskawić tych ze swoich pokojowych zwolenników, którzy przyjęli zaproszenie prezydenta”.

“Jako adwokat Chansleya moja rola nie polega na osądzaniu kogoś. Moja rola polega na byciu adwokatem”– powiedział Watkins. „Jeśli jest choćby jedna jota szansy, że facet, który jest prezydentem naszego kraju – który zaprosił wszystkich na Pennsylvania Avenue – ułaskawi mojego klienta, wiesz co? Zrobię to.”

Chansley ma sześć federalnych zarzutów. W piątek sędzia nakazał zatrzymanie go bez możliwości wpłacenia kaucji, gdyż pojawiły się podejrzenia, że Chansley chciał pojawić się na inauguracji Joe Bidena w przyszłym tygodniu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.