FBI poszukuje kobiety, która ukradła laptop z biura Nancy Pelosi!

FBI dowiedziało się o kobiecie, która mogła ukraść laptop lub dysk twardy z biura spikerki Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, podczas ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia i obawiają się, że może chcieć sprzedać go Rosjanom.

FBI szuka Riley June Williams, ”kobiety z Pensylwanii, którą widziano na nagraniu z ataku 6 stycznia w rejonie Kapitolu w pobliżu biura Pelosi”, prowadzącą tłum i ostatecznie wchodzącą do gabinetu marszałka.

„Wygląda na to, że WILLIAMS uciekła” – stwierdza oświadczenie. „Według lokalnych funkcjonariuszy organów ścigania w Harrisburgu, matka Pani WILLIAMS stwierdziła, że ​​spakowała ona torbę, opuściła dom i powiedziała matce, że nie będzie jej przez kilka tygodni. WILLIAMS nie przekazała matce żadnych informacji o jej planowanym miejscu przebywania”.

Sprzeczne raporty pojawiły się w poniedziałek – niektóre wskazały, że Williams przebywa w areszcie FBI, a inne wskazały, że miejsce jej pobytu jest obecnie nadal nieznane. Lokalne media twierdzą, że „Williams wciąż nie znaleziono i jest poszukiwana przez FBI. Stoi przed kilkoma zarzutami związanymi z tym incydentem ”. Zarzuty te obejmują „wejście do budynku objętego ograniczeniami i zakłócanie porządku”.

„[Świadek 1] stwierdził, że WILLIAMS zamierzała wysłać urządzenie komputerowe do przyjaciela w Rosji, który następnie planował sprzedać urządzenie do SVR, rosyjskiego zagranicznego wywiadu”, stwierdza oświadczenie. „Według [Świadka 1], transfer urządzenia komputerowego do Rosji nie powiódł się z nieznanych przyczyn, a WILLIAMS nadal posiada urządzenie komputerowe lub je zniszczyła”.

Doradca Kongresu powiedział mediom w piątek, 8 stycznia – dwa dni po zamieszkach – że laptop „używany do prezentacji” został skradziony z sali konferencyjnej w biurze Pelosi. Nie jest jasne, czy jest to ten sam laptop, o którym wspomniano w informacjach FBI.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.