Melania Trump wygłosiła swoją pożegnalną wiadomość!

Foto: screen/Twitter@FLOTUS

Pierwsza dama Melania Trump wygłosiła w poniedziałek pożegnalną wiadomość, gdy prezydentura Donalda Trumpa dobiega końca w tym tygodniu.

Moi drodzy Amerykanie,
Służba Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych była największym zaszczytem w moim życiu. Zostałam zainspirowana przez niesamowitych Amerykanów w całym kraju, którzy wspierają nasze społeczności swoją dobrocią i odwagą, dobrocią i łaską. Ostatnie cztery lata były niezapomniane. Gdy Donald i ja kończymy nasz pobyt w Białym Domu, myślę o tych wszystkich ludziach, których zabrałam do mojego serca i ich niesamowitych historiach o miłości, patriotyzmie i determinacji.

Widzę twarze odważnych młodych żołnierzy, którzy z dumą w oczach powiedzieli mi, jak bardzo kochają służyć temu krajowi. Do każdego członka służby i do naszych niesamowitych rodzin wojskowych: jesteście bohaterami i zawsze będziecie w moich myślach i modlitwach. Myślę o wszystkich członkach organów ścigania, którzy witają nas, gdziekolwiek się udamy. O każdej porze każdego dnia stoją na straży, aby chronić nasze społeczności, a my jesteśmy na zawsze ich dłużnikami.

Poruszyły mnie dzieci, które odwiedziłam w szpitalach i ośrodkach opieki zastępczej. Nawet walcząc z trudnymi chorobami lub stawiając czoła wyzwaniom, przynoszą radość każdemu, kogo spotykają.
Pamiętam matki, które walczyły z chorobą uzależnienia od opioidów i pokonały niewiarygodne trudności z miłości do swoich dzieci.
Zainspirowali mnie oddani opiekunowie dzieci urodzonych z zespołem abstynencji noworodków oraz społeczności, które zapewniają tym dzieciom wsparcie i opiekę, których potrzebują, aby się rozwijać.

Kiedy myślę o tych znaczących doświadczeniach, czuję się zaszczycona, że mogłam reprezentować naród z tak życzliwymi i hojnymi ludźmi.
Ponieważ świat nadal zmaga się z pandemią COVID-19, dziękuję wszystkim pielęgniarkom, lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pracownikom produkcji, kierowcom ciężarówek i wielu innym, którzy pracują, aby ratować życie.

Żal nam rodzin, które straciły ukochaną osobę z powodu pandemii. Każde życie jest cenne i proszę wszystkich Amerykanów o ostrożność i zdrowy rozsądek, aby chronić osoby bezbronne, ponieważ obecnie dostarczane są miliony szczepionek. Pośród tych trudności widzieliśmy, jak Ameryce przyświeca to, co najlepsze. Uczniowie robili kartki i dostarczali artykuły spożywcze naszym seniorom. Nauczyciele pracowali dwa razy ciężej, aby nasze dzieci się uczyły. Rodziny spotykały się, aby zapewnić posiłki, zaopatrzenie, pocieszenie i przyjaźń potrzebującym.


Bądź pełen pasji we wszystkim, co robisz, ale zawsze pamiętaj, że przemoc nigdy nie jest odpowiedzią i nigdy nie będzie usprawiedliwiona.
Kiedy przyszłam do Białego Domu, myślałam o odpowiedzialności, jaką zawsze czułam jako matka, aby zachęcać, dawać siłę i uczyć wartości dobroci. Naszym obowiązkiem jako dorosłych i rodziców jest zapewnienie dzieciom najlepszych możliwości prowadzenia satysfakcjonującego i zdrowego życia.

Zamiłowanie do pomagania dzieciom w osiągnięciu sukcesu napędzało moją inicjatywę polityczną jako Pierwszej Damy. Uruchomiłam Be Best, aby mieć pewność, że jako Amerykanie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zadbać o następne pokolenie. Be Best koncentruje się na trzech filarach: dobrostanie, bezpieczeństwie w Internecie i przeciwdziałaniu nadużywania opioidów.
W ciągu kilku krótkich lat podniosłam świadomość tego, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie; poczyniliśmy niesamowite postępy w kwestii epidemii narkotyków w naszym kraju i jej wpływu na życie noworodków i rodzin, a także oddaliśmy głos naszym najbardziej wrażliwym dzieciom w systemie pieczy zastępczej. Na arenie międzynarodowej Be Best przekształciło się w platformę, która zachęca światowych liderów do omawiania kwestii mających wpływ na życie dzieci i umożliwia im dzielenie się rozwiązaniami. Reprezentowanie narodu amerykańskiego za granicą to zaszczyt. Cenię sobie każde z moich doświadczeń i inspirujących ludzi, których spotkałem po drodze.

Żegnając się z moją rolą Pierwszej Damy, mam szczerą nadzieję, że każdy Amerykanin zrobi co w jego mocy, aby uczyć nasze dzieci, co to znaczy Być Najlepszym. Proszę rodziców, aby uczyli wasze dzieci o odważnych i bezinteresownych bohaterach, którzy pracowali i poświęcali się, aby uczynić ten kraj ziemią wolnych. I dawać przykład i troszczyć się o innych w swojej społeczności. Obietnica tego Narodu należy do nas wszystkich. Nie trać z oczu swojej uczciwości i wartości. Wykorzystuj każdą okazję, aby okazywać względy drugiej osobie i budować dobre nawyki w swoim codziennym życiu.
W każdych okolicznościach proszę każdego Amerykanina, aby był ambasadorem Be Best. Skupić się na tym, co nas łączy. Wznieść się ponad to, co nas dzieli. Zawsze wybieraj miłość zamiast nienawiści, pokój zamiast przemocy i innych przed sobą. Razem, jako jedna rodzina narodowa, możemy nadal być światłem nadziei dla przyszłych pokoleń i kontynuować dziedzictwo Ameryki polegające na wyniesieniu naszego narodu na wyżyny dzięki naszemu duchowi odwagi, dobroci i wiary.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić głębi mojej wdzięczności za przywilej służenia jako Wasza Pierwsza Dama.
Do wszystkich mieszkańców tego kraju: będziecie na zawsze w moim sercu.
Dziękuję Wam. Niech Bóg was błogosławi i niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki.

1 thought on “Melania Trump wygłosiła swoją pożegnalną wiadomość!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.