Sukces polityki anty-lockdownowej! Gubernator Płd. Dakoty miała rację.

Foto: Twitter/@govkristinoem

Kristi Noem, gubernator Republiki Południowej Dakoty, jest znana z niewprowadzania drakońskich obostrzeń z powodu koronawirusa i strategia ta zaczyna przynosić rezultaty.

„Firmy zajmujące się handlem w handlu nieruchomościami i budowlańcami z rejonu Black Hills twierdzą, że napływa ludzi, którzy przenoszą się na stałe lub kupują ziemię w regionie – i nie oczekuje się, że trend spadnie w najbliższym czasie. Nowoprzybyli z Kalifornii, Waszyngtonu, Nowego Jorku, New Jersey, Waszyngtonu, Teksasu, Michigan, Kolorado i Wirginii, a także Minnesoty, Północnej Dakoty i Wyoming, kierują trendem przenoszenia się do Dakoty Południowej”, mówią lokalni pośrednicy w handlu nieruchomościami.

Lori Barnett, właścicielka i pośrednik w biurze VIP Properties w Rapid City, powiedziała: „Mamy silny rynek na rozpoczęcie roku 2020. Jednak po tym, jak uderzył COVID-19, a miasta i stany w całym kraju zaczęły wprowadzać masowe przestoje, ludzie z tych obszarów zaczęli szukać mniej restrykcyjnych stanów. Gubernator Kristi Noem z pewnością przyjęła podejście laissez faire w postępowaniu z COVID-19, co zdecydowanie zwróciło uwagę na nasz stan, a w szczególności na nasz obszar. Ludzie zwykle szukają miejsca, które zapewni większą autonomię, mniej zaludnienia, świetną rekreację na świeżym powietrzu, a brak stanowego podatku dochodowego to zdecydowanie plus ”.

Istotnym wskazaniem, że ludzie uciekają przed blokadami wprowadzonymi w wiodących stanach rządzonych przez Demokratów, jest New Jersey, który znalazł się na szczycie rankingów miejsc, z których uciekli, z 70%, a następnie Nowy Jork (67%), Illinois (67%), Connecticut (63%) i Kalifornia (59%).

Michael A. Stoll, ekonomista i profesor na Wydziale Polityki Publicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, stwierdził: „Widzimy, że pandemia COVID-19 bez wątpienia przyspieszyła szersze, zmieniające się trendy, w tym przechodzenie na emeryturę w największych przybywających regionach, podczas gdy pokolenie Baby Boomerów nadal osiąga ten kolejny etap życia ”.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.