Joe Biden zaprzysiężony! Nowy Prezydent zapowiada duże zmiany.

Foto: Twitter/@cspan

Dziś odbyła się oficjalna inauguracja Joe Bidena na nowego prezydenta USA. Pod Kapitolem zebrali się wszyscy żyjący byli prezydenci USA wraz z żonami, oprócz Jimmy’ego Cartera, który nie weźmie udziału w uroczystości z powodów zdrowotnych. Nie było też ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, który nadal wierzy, że to on wygrał wybory.

Joe Biden obiecał, że jako prezydent zobowiązuje się do zachowania przejrzystości wobec narodu amerykańskiego w swoich uwagach końcowych.

„Drodzy Amerykanie, kończę dzisiaj, w miejscu, w którym zacząłem, składając świętą przysięgę złożoną Bogu i wam wszystkim, daję wam moje słowo. Zawsze będę z wami rozmawiać” – powiedział podczas swojego przemówienia inauguracyjnego. Biden obiecał bronić Ameryki dla „dobra publicznego”.

„Będę bronił Konstytucji. Będę bronił naszej demokracji. Będę bronił Ameryki. I dam wam wszystko, co robię w waszej służbie, nie myśląc o władzy, ale o możliwościach, nie o interesie osobistym, ale dobru publicznym. I razem napiszemy amerykańską historię o nadziei, a nie strachu, o jedności, a nie o podziałach. O świetle, a nie o ciemności. Opowieść o przyzwoitości i godności, miłości i uzdrowieniu, wielkości i dobroci. ” powiedział.

Prezydent Joe Biden wykorzystał swoje przemówienie inauguracyjne do przesłania reszcie świata wiadomości na temat Stanów Zjednoczonych. „Oto moja wiadomość dla tych, którzy są poza naszymi granicami. Ameryka została przetestowana i wyszliśmy przez to silniejsi. Naprawimy nasze sojusze i ponownie zaangażujemy się w świat” – powiedział, obiecując zmianę izolacjonistycznej polityki jego poprzednika, Donalda Trumpa. „Będziemy przewodzić nie tylko przykładem naszej potęgi, ale także siłą naszego przykładu. Będziemy silnym i zaufanym partnerem na rzecz pokoju, postępu i bezpieczeństwa” – dodał.

Joe Biden zdążył napisać już swojego pierwszego Tweeta jako prezydent Stanów Zjednoczonych:

Tłumaczenie: “Nie ma czasu do stracenia, jeśli chodzi o rozwiązywanie kryzysów, przed którymi stoimy. Dlatego już dzisiaj wybieram się do Gabinetu Owalnego, aby od razu przystąpić do odważnych działań i natychmiastowej pomocy rodzinom amerykańskim.”

Kamala Harris, pierwsza kobieta wiceprezydent, również złożyła na inauguracji swoją przysięgę i opublikowała krótkiego Tweeta:

Tłumaczenie: “Gotowa by służyć.”

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.