Mosbacher wróciła do USA. Kto zostanie nowym ambasadorem?

Georgette Mosbacher zakończyła wczoraj swój urząd Ambasadora w Polsce. Na jej tymczasowe zastępstwo wybrany został Bix Aliu. Będzie on pełnił tę funkcję do czasu nominacji i przyjazdu nowego ambasadora. Prezydent Joe Biden powinien niedługo dokonać wyboru nowego ambasadora, a senat amerykański będzie musiał go zatwierdzić.

Z tej okazji wygłosiła pożegnalną przemowę, w którym opowiada, jak bardzo cieszy się z tych dwóch lat bycia ambasadorem.

Jednym z najbardziej zaszczytnych momentów mojego życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił mnie o przyjęcie stanowiska ambasador USA W Polsce. Minęły ponad dwa lata i jestem niesłychanie dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umocnienia relacji między Polską i USA

Georgette Mosbacher

Mosbacher w swoim filmie przypomniała wszystkim, że w czasie, kiedy była ambasadorką USA, Polska dołączyła do Programu Ruchu Bezwizowego, dzięki czemu Polacy mogą swobodniej podróżować do Stanów Zjednoczonych. Podkreśliła także, że USA i Polska podpisały umowę o rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie opublikowała film z tymczasowym ambasadorem, w którym informuje o zajęciu nowego stanowiska:

Bix Aliu mówi o Polsce w ten sposób:

“Polska jest szczególnie bliska mojemu sercu. 15 lat temu, na początku mojej kariery, przyjechałem tutaj pierwszy raz. Już wtedy wiedziałem, że wrócę”

Bix Aliu

Tymczasowy ambasador USA w Polsce zapewnił, że z Polską łączy go szczególna więź, która przekłada się na jego codzienne zaangażowanie na rzecz relacji obu państw.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.