Trump wraca do polityki! Ma plan na wybory parlamentarne w 2022.

Jak donosi korespondentka New York Times’a, Maggie Haberman, Donald Trump porzucił pomysł utworzenia własnej partii i teraz zamierza pomóc Republikanom wygrać wybory parlamentarne w 2022 roku.

Według raportów, Trump porzucił pomysł utworzenia “Partii Patriotów”, ponieważ nie opłaca się to politycznie, gdyż rozbiłoby to głosy prawicowe i dało przewagę Demokratom. Także, były prezydent coraz mniej obawia się nadchodzącej rozprawy w senacie. Rozprawa ma zdecydować o akcie oskarżenia o “podżegania do powstania”, które miało sprowokować jego zwolenników do szturmu na Kapitol 6 stycznia. Jeżeli Donald Trump zostałby skazany 2/3 głosów w senacie to nie mógłby ubiegać się o prezydenturę w 2024 roku.

W ciągu ostatnich 24 godzin, po rozmowie z kilkoma osobami, z którymi rozważał utworzenie trzeciej partii jako sposobu na utrzymanie [Republikańskich Senatorów] w ryzach przed procedurą impeachmentu [postawienia w akt oskarżenia], Trump został przekonany, żeby tego nie robić i wyjaśnił ludziom, że do tego nie dąży…

Trump zaczął wierzyć, że jest mniej głosów do skazania go niż byłoby, gdyby głosowanie odbyło się niemal natychmiast po 6 stycznia, powiedzieli ludzie zaznajomieni z jego myśleniem.

Maggie Haberman

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.