Biden: “Nikt nie powinien iść do więzienia za zażywanie narkotyków”.

Screen: CNN

Prezydent Joe Biden, wczoraj 16 lutego, podczas sesji pytań i odpowiedzi w Milwaukee, Wisconsin odniósł się do różnic rasowych w egzekwowaniu zażywania narkotyków.

Biden odpowiadał na pytanie Dannie Evans, pastora i członka grupy zadaniowej ds. dysproporcji rasowych stanu Wisconsin, który chciał wiedzieć, jak można zreformować wydziały policji, zapewniając jednocześnie zwiększoną ochronę, szczególnie w społecznościach mniejszościowych.

“Jak możemy być pewni, że nie przeregulowaliśmy prawa odnośnie funkcjonariuszy policji, aby mogli wykonywać swoją pracę, aby chronić przestrzegających prawa obywateli, którzy mieszkają w dzielnicach o wysokiej przestępczości, a jednocześnie szkolić funkcjonariuszy policji, aby działali ze współczuciem?”

Pastor Dannie Evans

“Po pierwsze, nie zabierając funduszy na policję. Musimy przeznaczyć więcej pieniędzy na pracę policji, abyśmy mieli legalną społeczną policję i jesteśmy w sytuacji, w której zmieniamy ustawodawstwo

Nikt nie powinien iść do więzienia za przestępstwo związane z narkotykami. Nikt nie powinien iść do więzienia za zażywanie narkotyków. Powinni iść na rehabilitację odwykową. Powinniśmy znaleźć się w sytuacji, w której zmienimy system wymiaru kary”.

Prezydent Joe Biden

2 thoughts on “Biden: “Nikt nie powinien iść do więzienia za zażywanie narkotyków”.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.